Distilleerderij: Miltonduff
Regio: Schotland (Speyside)
Fles: Miltonduff 32 Year Old 1981/2014 Adelphi, Refill Ex-Bourbon Hogshead #5066, 197 bts
Kleur: licht goud
ABV: 53.1%

Kudos!

Het doet wel iets met een mens, een distilleerderij bezoeken (nou, ja). Nog niet zo gek lang geleden (september 2024) stond ik op het terrein van Miltonduff Distillery. Prachtige omgeving, stralende zon… en dan te bedenken dat hun product vooral in de blends verdwijnt, met name Ballantine’s. Maar onafhankelijk bottelaar Adelphi kon dit single cask van het blending lot redden en da’s maar goed ook, want hoe vaak krijg je de kans om een Miltonduff van 32 jaar te proeven?

Hola! Deze neus is sexy! Een delicate mix van tropische vruchten en vers gebak, Citrusfruit en  verse gemberlimonade van bij Bar Terroir in hartje Gent. Suikerbrood, fruitcake en iets van ingedikt appelsiensap. Ronduit schitterende, complexe neus.

Goeie body. Lekker olieachtig en onmiddellijk wederom tropisch zoet. Allerhande citrusfruit (met pomelo op kop) gevolgd door perzik, abrikoos en ananas. Mooi bitterzuurtje van pompelmoes, maar ook een zacht bittertje van het hout en wat kruiden in de mix, inclusief een frisse lift van munt. Ongelooflijk lekker, echt waar.

In de middellange, delicate en zachte afdronk behoudt de malt het perfecte evenwicht tussen de fruitige en kruidige toetsen. Kudos!

Ik denk dat ik zonet mijn lekkerste Miltonduff ooit geproefd heb. Dankjewel voor het sample, Manny!

89/100

Geproefd door Mark Dermul op 19-10-2024