Distilleerderij: Drouin
Regio: Frankrijk
Fles: Calvados 14 Year Old Domaine des Hautes Glaces for Wholly Spirits, Cask #F66B3, 36 bts
Kleur: goud
ABV: 48.2%
Hoog IJs
In het hart van de Franse Alpen, tussen de kliffen van de Vercors en de toppen van de Ecrin, zo’n 20km ten zuiden van Grenoble, ligt de biologische boerderij en distilleerderij Domaine des Hautes Glaces (oftewel het Domein van het Hoge IJs). Ze hebben al sinds 2013 een organische single malt op de markt (ik moet bekennen er nog niets van geproefd te hebben, ook niet toen ik de kans kreeg op het whisky festival in Toulouse). Welnu, Christian Drouin heeft een vat van deze distilleerderij gevuld met hun 14-jarige calvados die 9 maanden lang op dit vat mocht pruttelen. Er werden 36 flessen afgevuld voor het Belgische Wholly Spirits.
Interessante neus die me blind niet meteen aan calvados doet denken, maar eerder aan de betere grain whisky, in alle eerlijkheid. Witte chocolade en marsepein worden omfloerst door toetsen van appelmoes en amandelen. Popcorn met boter. Hout. Zonder houterig te zijn, voor alle duidelijkheid.
Verrassend scherp op de tong. Hij prikkelt en ik voel hem bij het doorslikken langs mijn slokdarm gaan! Maar lekker is het wel. Wit fruit (nu ook wat peer), witte chocolade opnieuw en een handjevol noten. Kruidigheid van het vat. Midpalate begint de calvados toch weer de overhand te nemen en gaat het terug naar de basis: appels, appels, appels. Lekker romig, overigens.
De afdronk is lang, pittig en zo zoet als appelmoes.
Een erg interessante variant op de klassieke Pays d’Auge, als u het mij vraagt.
86/100
Geproefd door Mark Dermul op 11-10-2024