Distilleerderij: Macduff
Regio: Schotland (Highlands)
Fles: Macduff 32 Year Old 1972 Malt-Brothers
Kleur: licht goud
ABV: 46%
Overheerlijke Neus
Malt-Brothers is een Duits whiskygenootschap uit Ehringhausen, zo’n uurtje ten noorden van Frankfurt am Main. Hun laatste botteling was een single cask Glengoyne uit 1997, maar wat in mijn glas zit is al veel ouder. Een 32-jarige Macduff 1972, dus gebotteld in het begin van deze eeuw. Ik kreeg het sample cadeau van mijn brother from another mother Manny uit Zoetermeer, NL. Waarvoor dank!
Wat een overheerlijke neus! Gebakken appels met kaneel, gedroogde abrikozen, overrijpe perzik, tabaksbladeren en honing, met een hint van munt en woodsmoke. Uitstekend!
De body is helaas wel heel erg licht. Gelukkig blijft de malt wel overeind en krijg ik opnieuw flink wat appels en tabak, hoewel ik nu ook vooral kruidigheid en zelfs wat OBE ervaar. Licht bitter op groene thee naar het einde toe.
De middellange afdronk wordt plots heel erg herbaal en een beetje te bitter om nog echt te bekoren.
Deze ging helaas een tikkeltje bergaf, beginnende met een uitstekende neus – een belofte die de malt niet kon volhouden op smaak, laat staan in de finish. Toch van genoten.
86/100
Geproefd door Mark Dermul op 19-10-2024