Blog Image

WhivieBlog

Whisky voor iedereen!

'Whivie' staat voor Whisky voor iedereen. Het is een site waarvan we hopen dat hij u zal helpen whisky in al zijn facetten te leren appreciëren. Je kan alle informatie terugvinden op onze website whivie.be en op deze blog publiceren we graag de laatste nieuwtjes alsook de tasting notes, evenementen en ga zo maar door. Uw suggesties zijn natuurlijk van harte welkom!

Epicurean 12 Year Old Douglas Laing

Tasting Notes Posted on 15/04/2025 16:30

Bottelaar: Douglas Laing
Regio: Schotland
Fles: The Epicurean 12 Year Old, Lowland Blended Malt, Douglas Laing, b. 2020
Kleur: zonlicht
ABV: 46.0%

Mout, Citrus, Gras, Appel

Douglas Laing’s Remarkable Regional Malts is een award-winnende reeks van 6 releases die de zes verschillende regio’s vertegenwoordigen. The Epicurean voor de Lowlands, Scallywag voor de Speyside, Timorous Beastie voor de Highlands, The Gauldrons voor Campbeltown, Rock Island voor de eilanden en tot slot Big Peat voor Islay. Ik zet ze graag nog even allemaal voor u op een rijtje. In het glas zit The Epicurean 12 Year Old Lowland Blended Malt. Hopenlijk doet deze het beter dan de NAS-expressie.

Op de neus is er weinig verschil. Opnieuw zacht op mout en citrus, wit brood en vers afgereden gras. Een hint van toffee en gebakken appels. Iets van vaaswater, wat sommigen onder ons als een off-note zullen registreren. Het is niet anders.

Op smaak is het veel beter. Mout, citrus, gras, appel, maar ook flink wat kruiden en iets wat me aan pannenkoekendeeg doet denken. Ananas op de BBQ. Tannine tekent present, alsook munt. Niet slecht, maar verre van wereldschokkend.

De afdronk is middellang, zoet en peperig. Vanille en tannine op het sterfbed.

Het spijt me te moeten bekennen dat ik de NAS-versie beter vond. Ik beken dat ik 55 EUR een fijne prijs vind, maar toch zal ik deze niet in huis halen.

81/100

Geproefd door Mark Dermul op 11-01-2025



Epicurean Lowland Blended Malt Douglas Laing (batch 12)

Tasting Notes Posted on 15/04/2025 06:30

Bottelaar: Douglas Laing
Regio: Schotland
Fles: The Epicurean, Lowland Blended Malt, Batch 12, Douglas Laing, b. 2019
Kleur: witte wijn
ABV: 46.2%

Toegankelijk, maar saai

Douglas Laing’s Remarkable Regional Malts is een award-winnende reeks van 6 releases die de zes verschillende regio’s vertegenwoordigen. The Epicurean voor de Lowlands, Scallywag voor de Speyside, Timorous Beastie voor de Highlands, The Gauldrons voor Campbeltown, Rock Island voor de eilanden en tot slot Big Peat voor Islay. Ik zet ze graag nog even allemaal voor u op een rijtje. In het glas zit The Epicurean Lowland Blended Malt.

De neus is zacht op mout en een hint van citrus, wit brood en vers afgereden glas. Allemaal erg beleefd, om niet te zeggen braaf.

Om smaak is het al een stuk beter. Citrus, mout, gras, banaan, appels en iets van siroop. Lekker kruidig ook, maar nog steeds erg toegankelijk en – als ik heel eerlijk mag zijn – eerder saai.

De finish is middellang en zoet met een pepertje.

Een milde blend van Lowland malts – met ongetwijfeld wat Auchentoshan in de mix – die niet meteen overtuigd. Hij doet het echter wel erg goed in een cocktail.

82/100

Geproefd door Mark Dermul op 11-01-2025