Bottelaar: Blackadder
Regio: Schotland
Fles: The Legendary 11 Year Old 1989 Blackadder
Kleur: licht goud
ABV: 43.0%

Northern Scotia

Dit is een botteling van Blackadder en het betreft een ‘legendarische’ single malt. Dat kan natuurlijk vanalles zijn. Het label verklapt weinig buiten het jaar van distillatie en de rijpingsperiode. Hij werd gebotteld rond de eeuwwisseling. Oh, en er wordt gewag gemaakt van ‘Northern Scotia’ op het label. Ik ben benieuwd.

Quasi tropisch op de neus. Papaya, banaan, ananas en sterfruit, aangevuld met iets van vanille-ijs. Als ik niet betere wist zou ik zeggen dat dit Iers is. Maar dan zou het niet ‘Northern Scotia’ zijn, natuurlijk. Heerlijk fruitig, hoor.

Lekker olieachtig op de tong. Weer tropisch fruit, net als op de neus, maar dan aangevuld met zachte kruiden als zoethout en wat peper. Tannine tekent present, zonder hem oaky te maken. Dit is echt wel aangenaam. Ik ben blij verrast.

De afdronk is lang, fruitig, zacht drogend en bevredigend. Haribo beertjes op het sterfbed!

Het zou me niet verbazen mocht dit een Tomatin zijn, maar ik heb absoluut geen zekerheid, natuurlijk. Is dat voloende in het noorden om ‘Northern Scotia’ gelabeld te worden? Thanks, Manny, voor dit lekkere sample!

86/100

Geproefd door Mark Dermul op 27-10-2024