Bottelaar: Cadenhead’s
Regio: Schotland
Fles: Blended Scotch Whisky 25 Year Old 1998/2023 Enigma, Cadenhead’s, Refill Sherry Butts, 5850 bts
Kleur: amber
ABV: 41.4%
Teleurstelling
Enigma betekent zoveel als ‘raadsel’, waarmee producent Cadenhead’s wil aangeven dat de ingrediënten van deze blended malt onbekend blijven. Het zijn wel allemaal single malts en ze rijpten allemaal minstens 25 jaar op refill sherry buts. Dat leverde in 2023 bijna 6.000 flessen op.
Mooie balans tussen toetsen van sherrygerijpte malt en grain. Ik bedoel daarmee aan de ene kant rozijntjes en een handjevol noten en aan de andere kant flink wat popcorn en vernis. In alle eerlijkheid is de neus aan de lichte kant, maar niet onaangenaam. Vooral de toetsen van oud leder kunnen me wel bekoren. Maar groots is dit zeker niet. Verwacht op de neus alvast geen sherrybom, want dan kom je bedrogen uit.
Oei! Dit is gewoon erg vlak. Laurierblaadjes, stroopwafel en een hint van rood fruit, maar ook een bittertje van walnoten en pas geroosterde koffie en aangebrande karamel. Lichtgewicht, hoor. Niet erg uitgesproken.
De afdronk is middellang, maar onuitgesproken. Wat vanille en appelsien, weinig meer.
Enigma? Disappointment, ware beter geweest. Nog vlot verkrijgbaar voor zo’n 85 EUR, wat natuurlijk een schijntje is voor een whisky van 25 jaar oud. Maar toch… deze laat ik liever aan me passeren. Dankjewel, Dieter.
77/100
Geproefd door Mark Dermul op 27-10-2024