Brouwerij: Brewingfox BV
Regio: België
Fles: Vossen met de Meyen Soixante-Neuf Pale Ale, 33cl
Kleur: amber
ABV: 6.9%

Lekker & Ludiek
Vossen met de Meynen is een ludieke samenvoeging van de familienamen van de oprichters: Jef Meynen en Pat Vossen. Ze runnen een microbrouwerij in Mechelen en hebben momenteel zeven verschillende bieren op de markt, waarvan ik vandaag de Pale Ale proef die luistert naar de al even dubbelzinnige naam Soixante-Neuf, die voor het eerst het levenslicht zag in 2012 (toen nog gebrouwen door Anders). De Pale Ale werd gebrouwen van Pilsmout en Munich en gehopt met Columbus en Saaz. Hij schenkt amberkleurig met een witte kraag die al na enkele ogenblikken gaat liggen en een film van zo’n halve centimeter op het bier laat staan. Prima.
De neus is aangenaam fruitig op overrijpe ananas met een snuifje kaneel. Toegegeven, hij ruikt ook een tikkeltje boozy, maar het stoort niet.
Hij is lekker vol in de mond, bijna romig en wederom best fruitig zoet. Nu eerder abrikozen en papaja, met de ananas eerder op de achtergrond. Dat wordt gevolgd door een dorstlessend bittertje dat voor een prima balans zorgt.
De afdronk mag dan al wat kort zijn, dit is best aangenaam.
De volgende keer dat ik ga Vossen met de Meynen maar daar gerust een Soixante-Neuf aan te pas komen. Ludieke en lekkere doordrinker.
Geproefd door Mark Dermul op 07-04-2026

