Brouwerij: To Øl
Regio: Denemarken
Fles: To Øl Implosion AF, 33cl
Kleur: amber
ABV: 0.3%

Drakenfruit

In 2005 waren de oprichters van To Øl, Tore Gynther en Tobias Emil Jensen, jonge honden die studeerden aan een direct-democratisch middelbare school in Nørrebro, Kopenhagen – Det Frie Gymnasium. Ze kaapten de schoolkeuken na sluitingstijd en begonnen deze te gebruiken als brouwlab. Mouten werden geschroot, hopbladeren gekookt, gist fermenteerde en borrelde in laboratoriumkolven. Kortom: de jacht op krachtige kwaliteitsbieren was begonnen. In 2010 richtten ze hun kleinschalige brouwerij op, maar door de populariteit van hun bieren moesten ze al snel uitbreiden. In 2019 namen ze de oude Beauvais ketchupfabriek in Svinninge over, waar ze een moderne productiebrouwerij hebben opgezet. Ze brouwen diverse stijlen bier, en hun toewijding aan kwaliteit en innovatie heeft het mogelijk gemaakt om kwaliteitsbieren te exporteren naar meer dan 31 landen. In het glas zit de To Øl Implosion, hun alcoholvrije IPA. Het bier schenkt een ondoorzichtig troebel amber met een witte kraag die onmiddellijk weg trekt.

Pompelmoes, natte aarde, perzik, guave: da’s de neus in een notedop. Een beetje tropisch en een beetje vuil. I like it!

Dartel op de tong en een tikkeltje snoeperig. Nu niet alleen guave, maar ook drakenfruit en kersen. Een tikkeltje wee als van overrijp fruit, op het randje van rotten. Maar géén off-note voor alle duidelijkheid.

Pas op het sterfbed verschijnt er een bittertje als van pompelmoes.

Meevaller, maar er zijn er betere in deze categorie. Wist-je-dat-je: in 2014 prijkte To Øl Brewery op de 9e plaats van de beste brouwerijen ter wereld.

Geproefd door Mark Dermul op 07-02-2026