Distilleerderij: Ben Nevis
Regio: Schotland (Highlands)
Fles: Ben Nevis 13 Year Old 2012/2025 Hogs & Buds Spirits Festival 2026, oloroso sherry
Kleur: brons
ABV: 58.5%

Wild Zwijn
Op 16 maart 2026 vindt de tweede editie van het Hogs & Buds Spirits Festival plaats in Landen. Dit is een leuk festival georganiseerd door enerzijds de Whisky Hogs uit Landen en de whiskyshop Buds & Barrels uit Minderhout bij Hoogstraten. En zoals het betaamt hebben zij een festivalbotteling klaarstaan (die je trouwens nu al kan kopen). Het werd een Ben Nevis die zijn hele leven doorbracht op een oloroso sherryvat. ‘Torc Fiadh’ bloklettert het label. Da’s Keltisch voor wild zwijn, prettig afgebeeld op het label. We gaan proeven!
Intens donkerzoet met een aangenaam vuil randje: iets van afgestreken lucifer in combinatie met woodsmoke. Het fruit vertaalt zich naar opgelegde rozijnen, pruimen, gedroogde vijgen en een enkele, verloren gelopen dadel. Een hint van kandijsiroop op de achtergrond. Lekker.
Lekker volmondig, bijna stroperig, maar wel onmiddellijk erg krachtig en pittig gekruid. Denk kruidnagel, zwarte peper en wat nootmuskaat. Het fruit is nu veel zoeter dan de neus deed vermoeden. De invloed van het oloroso sherryvat is erg dominant, maar je hoort mij zeker niet klagen. Midpalate wordt hij zelfs een tikkeltje snoeperig. Colaflesjes en cuberdons. Dit is een vloeibaar dessertje!
De afdronk is lekker lang, zacht drogend en bovenal donkerzoet. Blijkt lekker lang plakken.
Geweldige vatselectie. Een waardige festivalbotteling. Hier verkrijgbaar voor 99 EUR. No brainer.
87/100
Geproefd door Mark Dermul op 11-11-2025
