Bottelaar: Berry Bros & Rudd
Regio: Schotland
Fles: Blue Hanger 11th Limited Release, b. 2014
Kleur: stro
ABV: 45.6%

Salmiak
Blue Hanger is een blended malt van Berry Bros & Rudd en deze 11e release is meteen ook de laatste. Hij werd genoemd naar William Hanger, Lord Coleraine, één van de vaste klanten van BB&R op het einde van de 18e Eeuw, die steeds in een blauw kostuum rondliep. Deze 11e editie is een vatting van 8 vaten: 4 hogsheads, 3 sherry butts en 1 puncheon en bevat zowel geturfde als ongeturfde Bunnahabhain, Glengoyne, Ardmore, Tamdhu, Glenturret en Dailuaine. Samensteller van dienst was Jonny McMillian, die ondertussen de stap gezet heeft tot zelf distilleren, want hij is immers één van de drie oprichters (samen met Angus MacRaild en Aaron Chan) van de Kythe Distillery.
Aangename, fruitige neus met een toefje rubber en turf. Wit fruit, vooral, met een hint van kweepeer en onrijpe ananas. Dit valt mij goed mee, hoor.
De body is prima. Op smaak heeft hij wel iets ‘vuil’, maar dat hoeft geen probleem te zijn. Denk karton of nat krantenpapier. Wat zoethout, wit fruit maar nu ook mandarijn en iets van salmiak, wat hem een licht scherpe en zilte twist geeft.
De afdronk is redelijk lang en een evenwichtsoefening tussen zoet en zilt.
Boeiende whisky die naar mijn mening wat onderschat wordt. Bedankt voor de flinke flesrest, Bart.
85/100
Geproefd door Mark Dermul op 21-04-2025
