Distilleerderij: Holyrood
Regio: Schotland (Lowlands)
Fles: Holyrood Embra, OB 2024
Kleur: witte wijn
ABV: 43.6%

Biscuittaart
Holyrood Distillery, actief sinds zomer 2019 in Edinburgh, lanceerde in 2024 deze Embra, een jonge, geturfde malt die rijpte op nieuwe Amerikaanse eik, 1st fill bourbon en quarter casks van Islay (wat Laphroaig doet vermoeden). Embra is overigens de uitspraak van Edinburgh in het lokale dialect.
Dat vermoeden wordt op de neus onmiddellijk bevestigd, want dit doet wel wat aan Laffie denken. Laffie Light, weliswaar. Flink wat vanille en iets wat me aan kauwgom doet denken. Een hint van citroen en melkchocolade. Dat is veelbelovend.
Op smaak kan hij die belofte wat mij betreft niet helemaal waarmaken. De citrus en iets van heide tekenen present, alsook wat peper en zout. Aards. Iets van biscuittaart en groene appels. Kardemom en gedroogd gras. Maar de neus beloofde ook iets zoets en dat ontbeert hij op smaak.
In de relatief lange afdronk krijg ik nog citroen en licht aangebrande bruine toast (don’t ask).
Voor die jonge leeftijd is dit alvast erg aangenaam. Dat belooft voor de toekomst.
82/100
Geproefd door Mark Dermul op 30-06-2025
