Distilleerderij: Auchentoshan
Regio: Schotland (Lowlands)
Fles: Auchentoshan 26 Year Old 1991/2018 Claxton’s, Sherry Hogshead #1835-2918, 217 bts
Kleur: brons
ABV: 54.1%

BBQ

Toen ik onlangs een aantal vrienden uitnodigde voor een BBQ bracht één van hen – mijn maatje Manny – deze fles van Claxton’s mee. Ik beken: ik had ze nog niet eerder gezien en dat terwijl deze toch al 8 jaar geleden gebotteld werd. Uiteraard was ik er erg blij mee, want niet alleen is het een Auchentoshan, maar bovendien van één van de beste vintages van mijn favoriete distilleerderij: 1991. Hij werd op de avond zelve reeds gekraakt en door alle aanwezigen unaniem goedgekeurd!

Heerlijk donkerzoete en gelaagde neus op rozijnen, pruimen en kersen met wat sinaasappelschil en hazelnoten. De sherry is duidelijk aanwezig en geeft de malt een rijk aroma. Je merkt aan de neus al dat dit een erg kruidige Auchentoshan gaat zijn.

Uitstekend! Sappig en rijk op zwarte bessen, pure chocolade met morellen, sinaasappels, gezouten boter en cacao. En ja, de kruidigheid is prominent, dominant en ronduit schitterend. Erg volmondig en bijna romig. Een echte krachtpatser.

De afdronk is lang en uitstekend. Kruidig en fruitig, romig en rond.

Auchentoshan 1991: koop ‘m blind, je zal niet teleurgesteld zijn. Deze malt gaat geweldig goed met gemarineerde ribbetjes! Note to Manny: volgend jaar krijg je weer een uitnodiging voor de BBQ!

88/100

Geproefd door Mark Dermul op 11-07-2026