Bottelaar: Blackadder
Regio: Ierland
Fles: A Drop of the Irish 2025, ex-Monymusk Rum #BA DROP 2025-01, 199 bts
Kleur: goud
ABV: 57.5%

Iers-Jamaicaanse Druppel
Om hun 30e verjaardag luister bij te zetten bottelde Blackadder deze versie van hun Drop of the Irish. In dit geval mocht het Ierse distillaat rijpen op een rumvat van Monymusk, stel je voor.
Elegant en uitnodigend op de neus. Het rumvat zorgt al meteen voor gekonfijte ananas, kokosnoot en overrijpe banaan met een goeie snuif rietsuiker en een flinke druppel honing. Na enkele minuten in het glas evolueert het naar vers gebak op zondagmorgen. Vanille tekent eveneens present. Mooi.
Hij is lekker vol en olieachtig op de tong. De zoete toetsen van het rumvat komen eerst: bruine suiker, gebakken banaan, toffee. Dan pas komen de bijzonder fruitige toetsen van het distillaat met citrusfruit, overrijpe peer en ananas. Het eikenhout laat zich niet onbetuigd en besprenkeld het geheel met peper – subtiel, weliswaar. Ondanks het hoge ABV is deze uiterst drinkbaar zonder water. Prima balans!
De afdronk is prima. Lekker lang, zacht kruidig en de exotische toetsen van het Jamaicaanse rumvat blijven nazinderen.
Indrukwekkende whiskey. Ticks all the boxes, zoals dat heet. Bedankt alweer, Benny.
87/100
Geproefd door Mark Dermul op 10-07-2026
