Bottelaar: Het Geuzegenootschap
Regio: België
Fles: Geuze Monoblend Glen Moray Octave, Het Geuzegenootschap, 75cl, 76 bts
Kleur: amber
ABV: 6%

Glen Moray
Het Geuzegenootschap is een collectief van zes vrienden, waaronder Dominic Verstappen die we natuurlijk kennen van Klubb23. En Klubb23 is bij ons dan weer vooral bekend van hun whiskyreleases, maar sinds enkele jaren hebben ze zich ook al op de cognac gestort en kijk nu: een geuze! Deze monoblend kreeg een rijping op een Glen Moray Octave vat. Het is een gelimiteerde editie van 76 flessen (waarvan ik fles nummer 15 vandaag heb open getrokken). Grappig detail: hij werd gebotteld op 1 mei 2024, dus precies een jaar geleden als ik hem proef. Hij schenkt helder amberkleurig met een witte kraag die lang stand houdt.
Erg fruitige, licht zure maar vooral zoete neus op bloedappelsien, abrikozen en perzik. Hint van – jawel – whisky. Het geeft hem een extra zoetje en ik vind het geweldig.
Deze houdt mooi het midden tussen zoet en zuur. Erg mals en vriendelijk en absoluut dorstlessend op deze warmste dag van het jaar tot nu toe (we haalden zelfs 29° op ons zonovergoten terras). Bekkentrekken? Helemaal niet! Dit is perfect gebalanceerd en overheerlijk.
De finish is eerder kort, maar wel erg fruitig. Abrikozen krijgen het laatste woord.
Ik ben maar wat blij dat ik hier drie flesjes van kon scoren. Die andere twee blijven nog even in de kelder tot de zomer. Kudos, Dominic!
Geproefd door Mark Dermul op 01-05-2025

