Blog Image

WhivieBlog

Whisky voor iedereen!

'Whivie' staat voor Whisky voor iedereen. Het is een site waarvan we hopen dat hij u zal helpen whisky in al zijn facetten te leren appreciëren. Je kan alle informatie terugvinden op onze website whivie.be en op deze blog publiceren we graag de laatste nieuwtjes alsook de tasting notes, evenementen en ga zo maar door. Uw suggesties zijn natuurlijk van harte welkom!

Bier: Geuze Monoblend Het Geuzegenootschap

Tasting Notes Posted on 28/10/2025 16:30

Bottelaar: Het Geuzegenootschap
Regio: België
Fles: Geuze Monoblend Glen Moray Octave, Het Geuzegenootschap, 75cl, 76 bts
Kleur: amber
ABV: 6%

Glen Moray

Het Geuzegenootschap is een collectief van zes vrienden, waaronder Dominic Verstappen die we natuurlijk kennen van Klubb23. En Klubb23 is bij ons dan weer vooral bekend van hun whiskyreleases, maar sinds enkele jaren hebben ze zich ook al op de cognac gestort en kijk nu: een geuze! Deze monoblend kreeg een rijping op een Glen Moray Octave vat. Het is een gelimiteerde editie van 76 flessen (waarvan ik fles nummer 15 vandaag heb open getrokken). Grappig detail: hij werd gebotteld op 1 mei 2024, dus precies een jaar geleden als ik hem proef. Hij schenkt helder amberkleurig met een witte kraag die lang stand houdt.

Erg fruitige, licht zure maar vooral zoete neus op bloedappelsien, abrikozen en perzik. Hint van – jawel – whisky. Het geeft hem een extra zoetje en ik vind het geweldig.

Deze houdt mooi het midden tussen zoet en zuur. Erg mals en vriendelijk en absoluut dorstlessend op deze warmste dag van het jaar tot nu toe (we haalden zelfs 29° op ons zonovergoten terras). Bekkentrekken? Helemaal niet! Dit is perfect gebalanceerd en overheerlijk.

De finish is eerder kort, maar wel erg fruitig. Abrikozen krijgen het laatste woord.

Ik ben maar wat blij dat ik hier drie flesjes van kon scoren. Die andere twee blijven nog even in de kelder tot de zomer. Kudos, Dominic!

Geproefd door Mark Dermul op 01-05-2025



Bier: Tilquin Oude Riesling 2020-2021

Tasting Notes Posted on 28/10/2025 06:30

Brouwerij: Gueuzerie Tilquin
Regio: België
Fles: Tilquin oude Riesling 2020-2021
Kleur: goud
ABV: 8.1%%

Druiven

Oude Geuze Tilquin is een bier met spontane gisting die een mengeling is van 1, 2 en 3 jaar oude lambiek, ongefilterd en ongepasteuriseerd, dat minstens minimum 6 maanden hergist op fles. De lambieken die ze gebruiken zijn gegist en gerijpt in eiken vaten in hun eigen stekerij. Ze komen voort van verschillende soorten wort, gebrouwen door Cantillon, Boon, Lindemans en Girardin. Voor deze Riesling editie werden er trouwens 270gr per liter aan Riesling druiven gebruikt. Hij schenkt goudkleurig met een witte kraag die onmiddellijk verdwijnt.

Op de neus ruik ik weinig verschil met de klassieke Oude Geuze van Tilquin, wat betekent dat ik pompelmoes ruik en bloedappelsien. Misschien nog iets van groene druiven op de achtergrond, maar dat zit wellicht eerder tussen mijn oren. Desalniettemin onmiddellijk bekoorlijk.

Op smaak is het een feest! De druif is onmiskenbaar en zorgt voor een prima zoetzuurtje dat wat aan witte wijn doet denken (doh!) en er voor zorgt dat hij niet zo droog is als de klassieker, een extra zoetje toevoegt dat ook de minder beslagen geuzedrinkers zal bekoren en hem overall gewoon erg lekker en bijzonder drinkbaar maakt.

De finish is verrassend (of toch niet?) zoet en heerlijk.

Bekkentrekken is hier absoluut niet nodig. Dit is een uitstekende geuze die nog het best tot zijn recht komt als je hem schenkt op zo’n 12 tot 14°C. Bedankt, Dieter. Geweldig zomers bier!

Geproefd door Mark Dermul op 29-04-2025